Fehér és vörös
Mágikus energiák- a régi igazságos rend visszaállítása
Miről is szól, miért is..
Béke- szeretet
tisztaság- tűz
hold- nap
hideg- meleg
víz- vér
fent- lent
Két erő egyesülése...
gondolatok:
http://www.jokorjotteso.hupont.hu/59/nap-hold-misztikus-mayak-kaldeusi-papi
Más tollaiból:
Napkirály trónusa, holdasszony udvara
A régi szép idők
Egyszer volt, hol nem volt... Hát valahogy így kezdődik a most következő mese is.
Valaha, az emberiség aranykorában a király igazán király volt, mindennek megszabott helye és rendeltetése volt az Ég alatt. A poláris világot felépítő ellentétpár megjelölésére a különböző hagyományok számos elnevezést alkalmaztak.
Kínában Yin és Yang, Indiában Prakriti és Purusa, a maják istenei közül Ix Chel és férje, Kinich Ahau. Az egyiptomi panteon bőséges, talán a legismertebb párosa Ízisz és Ozírisz, bár utóbbi az idők folyamán inkább a mitológiai alvilág urává vált. A Nap attribútumait erősebb, változatlan formában képviseli Ré és Aton. Az asztrológia szimbolikájában is a Hold és a Nap a két fő világítótest.
Amint köztudott, a Holdnak nincsen saját fénye. Ez nem csupán csillagászati vonatkozásban helytálló, de átvitt értelemben is. Ő képviseli a női oldalt, amely befogadja és visszatükrözi a fényt, megtermékenyül, életet ad és táplál. Éppolyan lágy, mint a víz, amely ugyancsak a Hold fennhatósága alá tartozik, gondoljunk csak az apály és dagály váltakozó fázisaira. Az első, korlátozott földművelést folytató népek még őrizték a vallás legősibb formáit, tisztelték és megszemélyesítették a természeti erőket és jelenségeket.
Központi szerepet töltött be gondolkodásukban a víz és a termőföld, amelyre az életük épült, és amely a mindennapi táplálékot biztosította számukra. Amiként az anya méhében fogan, és fejlődik az új ember élete, úgy keletkezik új élet a Földanya méhéből. Amint az anya gondoskodik csecsemőjéről, melléből táplálva őt, éppúgy táplálja a Földanya a gyermekeit a mezőgazdasági munkához nélkülözhetetlen vízzel. Ő a Magna Mater, a Nagy Anya. Málta őskori lakosai a Földanyát jelképező Legfőbb Istennőt imádták, akinek kőszobrai a szigeten több helyütt fellelhetők.
A termékenység és bőség szimbóluma ez a földgolyóhoz hasonlatos gömbölyű csípővel megáldott sematikus nőalak. Az imádatára szentelt templom is hordozza a női princípium jellegzetes vonásait. Először is a föld alatt fekvő barlangokból képezték ki, másodsorban az itt működő papok vagy jósok alvásterápiával gyógyítottak (a jóslás, az álom szintén a Hold felségterületéhez tartozik). Végezetül pedig a halottakat is ide temették, tehát jelképesen visszahelyezték a Földanya méhébe.
Főleg a történelem korai szakaszára érvényes, illetve egyes természeti népeknél manapság is megfigyelhető ez a világkép és társadalmi szerveződés, történelmi szakzsargonban matriarchátus. A másik, a patriarchális modell a szervezettebb társadalmi formák megjelenésével párhuzamosan erősödik. Itt a súlypont eltolódik, már nem a természet imádata áll a középpontban, hanem az azt megtermékenyítő és működtető teremtő erő iránti tisztelet, illetőleg az ezzel kapcsolatos rítusok és áldozatok, amelyek az uralkodó és a papság feladatát és kiváltságát képezik egyben.
A közösség összetettebb, a tagozódás sokrétű, a feladatok és erőforrások elosztása komoly áttekintést és központi irányítást igényel. A férfi elv Napszerű, és ide sorolható minden, ami tüzes, kiárad, létrehoz, igazgat. Az ókori városállamok elrendezése is ezen a mintán alapul, hiszen hatalmi és védelmi létesítményként a fellegvár áll a centrumban.
Ahogyan a Naprendszerben a központi csillag körüli pályán keringenek a bolygók, éppúgy az uralkodó körül forog az egész udvartartás, az ő ereje tartja fenn a birodalmat. Az Arthur mondakörben Parsifal lovag azt mondja a királynak: "Uram, egy vagy Te az országgal" ugyanis a király lelki tusájával és gyötrődésével párhuzamosan a külső világ is beteg lett. Éhínség, háború és járvány pusztított mindenfelé. Ennek okán Egyiptomban az uralkodót díszes ünnepség keretében időről időre újra megkoronázták, hogy életerejét megújítván országa jólétét biztosítsa. Az Istenkirályok idején az ország első embere egyidejűleg több tisztet is betöltött, mint kormányzó, hadvezér, főpap és mágikus képességeket hordozó gyógyító.